Jednodenní výlety

Jednodenní výlety: Bedřichov a Královka

Jakmile na horách napadl první sníh, tak jsme samozřejmě museli hlavně kvůli Šímovi hned vyrazit bobovat. Pro Stellinku to byla první seznamovačka se sněhem a na bobech se vozila jako královna 😉

Na jednodenní výlet na hory máme z Prahy nejblíž do Jizerek, takže jsme vyrazili do Bedřichova. Ještě v Liberci jsem si říkala, že boby asi zůstanou v kufru, protože tam to vůbec nevypadalo, že by někde měl být sníh. Ale nahoře byla opravdu zima jak z pohádky. A úplně prázdné parkoviště! Kdo zná Bedřichov, tak ví, že to je v zimě jedinečný úkaz 🙂

Vzali jsme boby a nejdřív chvíli jezdili na kopci hned u stadionu, a pak jsme se vydali procházkou nahoru k rozhledně Královka, kde jsme si chtěli dát oběd.

Z Bedřichova vede od roku 2016 na Královku nová naučná Mravenčí stezka o zvířátkách, která žijí v Jizerských horách. Je dlouhá 1,5 km a lemuje ji 15 dřevěných soch zvířátek. Cesta na Královku z Bedřichova je dost do kopce, takže hledání dalších a dalších soch zvířátek je pro děti super motivací, proč pokračovat nahoru 😉 My tentokrát měli s sebou jen boby a krosničku (pro jistotu, kdyby se mladý pán chtěl nosit), ale sportovní kočárek by tu cestu myslím zvládnul.

Královku známe z léta z kol a víme, že je tam super restaurace a dětské hřiště. V létě tam dělali naprosto luxusní Aperol Spritz, který na terase na sluníčku chutnal o to víc 🙂 Ani v zimě nás ale restaurace nezklamala. Perfektně tam vaří, jídlo je chutné, porce velké. V nabídce je vždy jedno asijské jídlo jako specialita šéfkuchaře. V restauraci jsou k dispozici dětské židličky, na toaletách je přebalovák. A venkovní hřiště posloužilo i v zimě.

Pokud budete mít čas, tak doporučuju ještě procházku kousek dál na Prezidentskou chatu, která určitě stojí za návštěvu. Je tam moc dobrá restaurace a celkově ta chata má svou atmosféru typickou pro horské chaty v Jizerkách.

Zpátky se můžete vrátit buď stejnou cestou, v zimě budete dole hned, na bobech je to celkem fičák 🙂 nebo po silnici, pokud by se vám nechtělo jít z prudkého kopce. Jinak je to moc hezký jednodenní výlet, který se dá absolvovat jak v zimě, tak v létě i s malými dětmi.

2 komentáře: „Jednodenní výlety: Bedřichov a Královka“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s