Jednodenní výlety

Jednodenní výlety: Ještěd a iQPARK v Liberci

Klasický začátek zimy (no možná ne jen začátek): v Praze ani zrnko sněhu, na horách jak v pohádce. Tak jedeme na výlet a bobovat! Tentokrát zkusíme Ještěd a spojíme ho s nějakou další zábavou v Liberci.

Auto jsme nechali na parkovišti (placeném) u lanovky a nahoru na Ještěd se vyvezli kabinkovou lanovkou. Lanovka jezdila každou půl hodinku, určitě by nebyl problém vzít i kočárek. My tentokrát vzali jen boby, v plánu byla procházka cestou dolu.

Nahoře jsme si v restauraci dali malý oběd, překvapila mě nejen jídelní židlička, ale i omalovánky pro děti, které zkrátily čekání na jídlo. Jinak teda kvalita jídla a ceny nic extra. Pokud byste se chtěli v blízkosti Ještědu dobře najíst, tak dole pod hlavním parkovištěm je úžasná restaurace Domov, takže nahoře třeba čaj/svařák (přeci jen interiér Ještědu za návštěvu stojí) a jídlo až dole.

Přemýšleli jsme, kudy se vydáme dolu, nakonec jsme dle doporučení z recepce nejdřív šli kus po silnici a pak se napojili na modrou značku, po které jsme doslova seběhli až zpátky k autu. Byla to prošlapaná široká cesta, kde se dalo jet krásně na bobech. Celkem je to asi 6 km, my jsme to šli něco kolem hodiny. Počasí nám úplně nepřálo, nahoře nebylo vidět na krok, a pak začalo hodně sněžit, takže jsme dolu přišli jak sněhuláci. Ani to ale nezabránilo tomu, aby nám obě děti na bobech po cestě usnuly 🙂 poobědový spánek musí prostě být, ať je to kdekoliv. Byla to moc hezká procházka.

Původně jsme na zbytek odpoledne měli v plánu bílé tygry v liberecké ZOO, ale díky počasí jsme museli plány změnit na indoor aktivitu a vydali se nakonec do iQPARKu. Ten se nachází v areálu libereckého Babylonu a spolu s iQLANDIí tvoří prostor pro chytré hraní a objevování. iQLANDIA je určena spíše pro starší děti od cca 8 let, takže my zvolili iQPARK. Rodinné vstupné stálo kolem 400Kč, děti do 3 let jsou zdarma.

V iQPARKu jsou čtyři patra (dostupná výtahem, kočárek si můžete vzít s sebou) plná interaktivních exponátů, na kterých se zabaví jak děti (a to i ti úplně nejmenší – Stelli bylo 14 měsíců), tak dospělí. Bála jsem se davů, ale byla sobota odpoledne a my jsme tam byli skoro sami. A byla jsem moc mile překvapená, jak hezky to tam mají udělané a jak to děti baví. Všechno bylo možné si vyzkoušet, vše fungovalo, nic nebylo rozbité nebo zničené. U nás mělo největší úspěch nakupování potravin se skenerem, klouzačka, jeřáb, hraní na nástroje jako v hudební kapele, úsek s lékařskými přístroji (tlakoměr, váha, test zraku, zobrazení rtg snímku částí těla) a pak měření rychlosti běhu a různé pohybové aktivity. Strávili jsme tam půlku odpoledne a klidně by se tam dal strávit celý den, spoustu jsme toho vůbec nestihli.

Jinak Liberec máme obecně jako město moc rádi, je to pro nás taková ideální kombinace: město se spoustou zábavy (zoo, koupání, koloběžky, lanovka..) a přitom blízko na hory, kde se dá skvěle jezdit na kolech, lyžovat a běžkovat. Ještě přidám tip na kavárnu Bez konceptu, kde dělají naprosto luxusní kafe, samozřejmě i s sebou třeba na cestu domů 🙂

1 komentář: „Jednodenní výlety: Ještěd a iQPARK v Liberci“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s