Jednodenní výlety

Jednodenní výlety: Kutná Hora

V sobotu jsme se vydali na výlet do Kutné Hory. Sice byla zima, sem tam sněžilo, ale i tak jsme si výlet moc užili. Kutná Hora má totiž opravdu něco do sebe. A v zimě ji navíc celou budete mít vlastně jen sami pro sebe.

Naším cílem byla Galerie středočeského kraje (GASK), ve které měla být (kromě jiného) interaktivní herna pro děti. Najdete ji v krásných prostorách bývalé Jezuitské koleje těsně vedle Chrámu sv. Barbory. Herna se nachází v prvním patře, pokud půjdete jen do ní, tak děti do 6 let mají vstup zdarma a rodiče platí 40 Kč/osoba. Kdybyste chtěli navštívit i výstavy, tak pak je cena o trochu vyšší.

Samotná herna jsou vlastně tři velké místnosti plné interaktivní zábavy pro děti – originální lezecká stěna (ta měla asi největší úspěch), velké polštáře, kuličková stěna, stěna s napichovacími molitanovými kostkami pro kreativní tvoření, místnost plná molitanových tvarů pro stavění nejrůznějších obrazců, věží a bunkrů a retro odrážedla.

Do Jezuitské koleje se dostanete v pohodě s kočárkem, do prvního patra vás vyveze výtah, na toaletách je k dispozici i přebalovací pult. Kromě „velké herny“ můžete v přízemí ještě navštívit menší dětský koutek, kde si děti mohou pohrát, když chcete třeba zkouknout i nějakou tu kulturu 🙂

V galerii se nám moc líbilo. Děti se vyřádili, já jsem ocenila nejen to, že na rodiče s dětmi myslí (bezbariérový přístup, přebalovací pult, dětský koutek), ale i chytrou myšlenku, jak zpřístupnit kulturu i rodinám s dětmi.

Jestli vám vyhládne, tak na oběd doporučuju nedalekou restauraci U Barbory, kde výborně vaří a mají i dětský koutek. Pokud jste milovníci dobré kávy tak jako my, tak si určitě zajděte do Kavárny na Kozím plácku. Kávu tam připravují alternativními způsoby, rádi vám ji udělají i s sebou a je teda opravdu vynikající. A procházku krásným historickým centrem máte jako bonus 🙂

V Kutné Hoře můžete samozřejmě navštívit i další zajímavosti, jako Muzeum lega,Muzeum stříbra, samotný Chrám sv. Barbory nebo nedalekou Kostnici. My jsme nic jiného sice nestihli, ale aspoň budeme mít důvod se sem ještě někdy vrátit.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s