Kam v Praze

Kam v Praze: Aquacentrum Šutka

Pokud s dětmi rádi chodíte do bazénu a hledáte v Praze bazén, kde se děti ve vodě dostatečně vyřádí a vás to nebude stát spoustu peněz, tak můžete vyzkoušet aquapark na Šutce. Má sice svoje mouchy, ale i tak návštěvu mohu doporučit.

Aquacentrum Šutka najdete v Praze 8, je snadno dosažitelné jak MHD (zastávka Čimický háj), tak autem. Parkování je zdarma na přilehlém parkovišti. Vstupné se dá koupit buď na hodinu (+20 minut rezerva) s následným doplatkem po minutách, nebo na celý den. Děti do 2 let jsou zdarma a pozor, děti do 1 roku mají vstup z hygienických důvodů zakázaný. Dospělý platí za celý den 350 Kč a dítě 190 Kč. V nabídce jsou i zvýhodněné rodinné vstupenky, nicméně zkuste si to propočítat (ceník najdete tady), protože pokud v bazénu vydržíte třeba 3 hodiny, tak se vám vyplatí spíš vstupné na hodinu s minutovým doplatkem.

Šatny jsou klasické aquaparkové, tedy společné, s převlékacími boxy, bohužel nikde jsem si tam nevšimla přebalovacího pultu. S kočárkem dovnitř rozhodně nesmíte, ani zde nemají kočárky k dispozici pro půjčení, naopak musí zůstat zaparkované ještě před vstupem do šaten. S úplně malými dětmi se zde tak nějak prostě nepočítá.

Aquacentrum je rozdělené na 2 části, v první najdete 50m bazén s drahami pro kondiční plavání, ve druhé najdete aquapark s relaxačním bazeném, dětským brouzdalištěm, skluzavkami, vířivkou, divokou řekou a tobogány.

Samotné dětské brouzdaliště je velmi pěkné a prostorné. Najdete v něm prolézačku a červenou skluzavku, na které se děti opravdu vyřádí. Hloubka v brouzdališti je 20 cm a voda má kolem 30 stupňů.

I když je v brouzdališti voda příjemně teplá, tak naše Stelli po chvíli drkotala zubama a jakmile jsme šli vyzkoušet ostatní bazény, klouzačky a tobogán, kde je voda výrazně chladnější, tak ji byla teda parádní zima. Na první dojem to sice vypadá, že je tam všude teplo dost, ale než jsme si zvykli (a to i my dospělí), tak nám tam bylo chladno.

Kolem brouzdaliště je pár lehátek (asi 6?), kde si můžete nechat věci, pokud budete mít štěstí a najdete nějaké volné (jako mohli by jich tam dát malinko víc, místo tam je a o patro výš jich byla spousta prázdných). Jinak je tam police na uložení věcí a malý stoleček se židličkami pro děti. Tady je také jediné místo, kde jsem viděla přebalovací pult.

V aquaparku je bar, kde si můžete dát něco k jídlu a pití, sortiment je klasicky „plavečákový“ – hot dog, hranolky, řízek, smažák atd. Přímo v relaxačním bazénu je pak vodní bar, ten ale nebyl otevřený. V celém areálů platí zákaz konzumace vlastních potravin, který já jsem tedy ignorovala a dala dětem svačinu z domova, protože třeba ovoce tam v nabídce opravdu neměli. Bohužel jsem měla pocit, že plavčík mě propíchne očima, jak nás sledoval.

Obecně tam plavčíci působili spíš jako policajiti, než cokoliv jiného. Je jich tam spousta, jen v aquaparku sedí kousek od sebe dva nebo tři, všichni vybaveni píšťalkou, kterou využívají velmi často. Rozumím tomu, že plavčík má dohlížet na bezpečnost, ale neměl by být pro návštěvníka rušivým elementem. Člověk se skoro bál udělat v bazénu krok, aby nedostal vynadáno. U brouzdaliště zasahoval plavčík skoro pořád, buď někdo lezl po klouzačce v protisměru nahoru (píšťalka!) nebo dole u skluzavky stáli rodiče chytající malé děti tak nešikovně, že bránili plavčíkovi sedícímu na břehu na židli (!) ve výhledu. I já jsem si vysloužila důrazné vypískání od plavčíka a to, když jsem si troufla sjet tobogán se Stelli na klíně. To, že se tak nesmí jezdit, tam nikde napsané nemají. Tohle mě tam musím říct dost rozčilovalo, a když si vzpomenu na různé aquaparky jak v Čechách, tak především v zahraničí, tak si témeř neuvědomuju, že bych plavčíky zaregistrovala nebo mi přišli až takto rušiví. Opět jsem si bohužel uvědomila, jak jsme země ještě stále plná zákazů, příkazů a kontroly.

Nicméně pokud odhlédnou od plavčíků a od toho, že nám byla trochu zima, tak musím říct, že aquapark celkově je moderní, je tam čisto a více méně klid. Na to, že jsme tam byli o víkendu po obědě, tam opravdu nebylo moc lidí a děti měly ve vodě dostatek prostoru. Na tobogány a klouzačky nebyly vůbec fronty. Oceňuju ale hlavně to, že brouzdaliště pro děti je opravdu prostorné, že to není jen malý bazenék, kde by se děti mačkaly, a že jsou tam pro ně i hrací prvky. V porovnání s ostatními pražskými bazény a aquaparky to rozhodně není špatná volba a stojí za návštěvu. Troufla bych si říct, že přes týden odpoledne to tam budete mít skoro sami pro sebe 😉

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s