Jednodenní výlety

Jednodenní výlety: Mladá Boleslav

Až budete mít někdy cestu na hory (nebo z hor), a bude vám zbývat čas, tak se stavte v Mladé Boleslavi. Najdete tam nejen místo, kde se s dětmi dobře naobědváte, ale také moc fajn kavárnu a pár dalších míst, kde to děti bude bavit.

Kam na jídlo a dobrou kávu

V Mladé Boleslavi najdete pobočku restaurace Potrefená husa. Nachází se na třídě Václava Klementa, kousek od vlakového i autobusového nádraží. Pokud znáte některou z restaurací tohoto konceptu třeba z Prahy, tak vás nabídka jídel a nápojů a kvalita kuchyně nepřekvapí. Tady navíc mají relativně oddělenou část restaurace pro rodiny s dětmi a celkem velký (na restaurační poměry) dětský koutek. Pro děti mají v nabídce i několik dětských jídel jako řízečky, svíčkovou, těstoviny, rybí prsty a jahodové knedlíky. Na toaletách je k dispozici přebalovací pult. Jen s kočárkem se vám tam nebude fungovat úplně dobře, protože jak do restaurace tak do rodinné části vede několik schodů. Nicméně si myslím, že zrovna v Potrefené huse nebude problém, aby vám případně obsluha pomohla. Restaurace také leží v těsné blízkosti muzea Škoda, které je jednou z boleslavských atrakcí nejen pro děti. Muzeum má prý (říká se to :)) ještě navíc skvělé bistro Václav. My jsme muzeum tentokrát vynechali a vydali se do centra Mladé Boleslavi, na Staroměstské náměstí.

Na Staroměstském náměstí jsou dvě kavárny, ve kterých si můžete dát skvělou kávu. Je to Café 1920 v Železné ulici a kavárna Škoda nezajít přímo na náměstí. Café 1920 bylo o víkendu zavřené, tak jsme si kávu dali v druhé kavárně. Vzali jsme si ji s sebou a vydali jsme se prozkoumat místní atrakce.

Areál volnočasových aktivit a podzemní labyrint

Když na Staroměstském náměstí stavěli podzemní parkování, tak objevili unikátní sklepní prostory, ze kterých vybudovali podzemní labyrint s několika herními prvky pro děti. Vstup do labyrintu naleznete ve skleněné kopuli přímo u parkovacího domu. Vstup je bezbariérový, kočárky ale musíte nechat u pokladny, protože v podzemí se chodí po schodech a v dost stísněných prostorech. Vstupné stojí 20 Kč pro dospělého, 10 Kč pro děti, do 100 cm je vstup zdarma. Prohlídka vám nezabere víc než půl hodiny.

Hned po vstupu labyrint působí celkem strašidelně hlavně díky zvukovým efektům, které mladší děti mohou dost vylekat. Šíma se hned na začátku lekl tak, že nám dalo celkem velkou práci ho přesvědčit, že půjdeme ještě dál a nevylezeme asi půl minuty poté, co jsme vešli dovnitř. V labyrintu najdete klouzačku, lezeckou stěnu, kuželky, zvukové a vizualizační dlaždice a provazovou stěnu a něco jako míčkový bazének.

Bohužel hned na první pohled je vidět, že se o prostor nikdo moc nestará. Působí to tam špinavě, některé prvky byly rozbité a nefunkční, prostě takové celkově zanedbané. Což je škoda. Je to opravdu unikátní prostředí a tohle celý ten dojem kazí. A to se stavba stala jednou z pěti budov, které byly ohodnoceny jako Stavba roku 2015.

Kromě podzemního labyrintu na Staroměstském náměstí najdete ještě několik nadzemních hracích prvků, které jsou většinou všechny nějak spojeny s vodou, takže jsme je v zimě úplně nemohli vyzkoušet. Nicméně v horkých dnech to pro děti musí být super zábava a osvěžení.

Pokud byste se chtěli v Mladé Boleslavi ještě chvíli zdržet, tak můžete popojet k letišti a zamířit do moderní budovy, kde se nachází interaktivní letecké muzeum Metoděje Vlacha. My jsme ho tentokrát nestihli, ale až pojedeme přes Boleslav příště, tak si místní letadélka a simulátory nenecháme ujít a výlet možná spojíme i s návštěvou relativně nového městského bazénu (2015), kde by mělo být i příjemné zázemí pro děti.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s