Kam v Praze

Kam v Praze: Archa Noemova v Národním muzeu

V Národním muzeu jsem sama byla naposledy jako dítě se školou. Od chvíle, kdy se Historická budova Národního muzea rekonstruuje, mě ani nenapadlo, se o expozice zajímat, tak nějak jsem asi čekala, až Muzeum prostě opraví. Dokonce mě úplně minula informace, že vybrané expozice se nyní nacházejí v Nové budově Národního muzea. Tou Novou budovou je (dle mého názoru) jedna z nejošklivějších staveb v centru Prahy – budova bývalého Federálního shromáždění, která sousedí se Státní operou a od Historické budovy ji dělí pouze jedna silnice. A právě tam je k vidění expozice Archa Noemova, ve které uvidíte vybrané zoologické exponáty Přírodovědeckého muzea. Ano, ty exponáty, které si všichni ze „starého muzea“ pamatujeme, že jsme je viděli jako děti 🙂

Nová budova Národního muzea je dopravně celkem dobře dostupná, je na metru, na tramvaji, parkovat se dá případně v parkovacím domě Centrum vedle Státní opery. Vstup do budovy Muzea je z Vinohradské ulice. Budova je bezbariérová, expozice je přístupná i s kočárkem (případně si můžete i jeden z místních kočárků (golfky) zdarma půjčit), jen v expozici je jedno patro, kam vedou jen schody. S kočárkem by určitě bez problémů pomohl někdo ze zaměstnanců – velmi mile mě překvapilo, jak milí (i na děti) a nápomocní tam všichni byli. V budově je dále k dispozici šatna, na toaletách jsou přebalovací pulty a v přízemí je také dětský koutek (ten my jsme nevyzkoušeli).

Vstupné na expozici Archa Noemova je pro dospělého 100 Kč, děti do 6 let mají vstup zdarma. Za rodinné vstupné (2+max 3) dáte 170 Kč.  Expozici najdete ve čtvrtém patře a jejím cílem je provést vás krásným světem zvířat, která žila nebo žijí na naší planetě. Prostředí je opravdu pestré od ledů, hor a soutěsek, přes karibské ostrovy, podmořský svět až po pastviny. Zvířata jsou navíc v životní velikosti, takže exponáty jsou působivé a především na děti udělají opravdu dojem. Všude máte popisky a zajímavosti, které jsou psány hezky srozumitelně a zaujmou starší zvídavé děti. Navíc je k dispozici zdarma i aplikace pro chytrý telefon (iOS i Android), ve které najdete krásné obrázky, další fakta nebo třeba audio nahrávky zvuků zvířat, které vás budou provázet i po celé expozici.

Expozice je ve dvou patrech, ale to hlavní je dole, včetně promítacího sálu a interaktivního koutku, kde si děti mohou skládat magnetické puzzle, kreslit, osahat srst různých zvířátek, nebo zkusit řídit „Noemovu Archu“ 🙂 Celkově jsme tam strávili necelé dvě hodinky, ale s tím, že děti jsou ještě malé, tak jsme samozřejmě nečetli všechny texty, spíš jsme expozici prošli asi 10x a ukazovali si všechna zvířátka pořád dokola, no a určitý čas jsme samozřejmě strávili i v koutku 🙂

Já jsem celkově byla mile překvapená, děti byly nadšené, malá Stelli byla z těch velkých zvířat úplně fascinovaná. Myslím, že během zimy je to jedno z míst, kam se dají děti vzít a strávit tam s nimi hezký čas, když na klasické ZOO je zima. Jinak samozřejmě pokud půjdete přes týden, budete tam skoro sami, my jsme byli v pátek odpoledne a všechno jsme měli téměř jen pro sebe.

 

 

 

 

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s