Cyklovýlety

Cyklovýlety: Okruh okolím Prahy-východ (i s cyklovozíkem)

Pro náš odzimovací výlet na kolech jsme zvolili pouze 24 km dlouhý okruh po cyklostezkách (většinou) ve východní části Prahy. Okruh zvládnete v pohodě s cyklovozíkem, starší děti by ho myslím zvládli i sami na kolech, i když úplná rovina to rozhodně není. Nicméně po cestě je spousta možností si odpočinout, ať už v kavárničkách, hospůdkách nebo na hřištích.

Okruh jsme začali u Kauflandu na Spojovací, na Jarově. Nejprve jsme projeli dolu skrz novostavby Zelené město a napojili se na Naučnou stezky MČ Praha 9 vedoucí přírodním parkem Smetanka.  Doporučuji využít tuto cestu, která je na kolech v pohodě sjízdná a je určitě o moc hezčí, než cyklostezka vedoucí mezi vilkami na druhé straně Rokytky. Obě cesty se setkají u Hořejšího rybníka, podél kterého už budeme  pokračovat právě po cyklostezce A25. Podjedeme Průmyslovou ulici, vystoupáme kolem hloubětínské obory, abychom pak hned zase klesli ke Kyjskému rybníku. Tam máte možnost první zastávky v restauraci U Rybníka, kde mají zahrádku i dětské hřiště. Pokračovat budete kolem rybníka a pak nahoru až k nádraží Praha-Kyje, kde je jediný zádrhel na trase – nutnost podejít vlakové koleje. Bohužel zde není výtah, ale pro kola, kočárky a vozíky jsou na schodech kolejnice.

Od nádraží pak pojedete kolem kostela v Kyjích, přejedete ulici Boumarská a budete pokračovat až do Hostavice, kde rozhodně doporučuji stavit se v zámeckém areálu (park Pilská) v krásné nové kavárně Kafe na dřevo se zahrádkou a dvěma dětskými hřišti.

Kousek za parkem Pilská opustíte cyklostezku A25 a dále budete pokračovat po stezce A246. Přejedete ulici Českobrodská a podél Hostavického potoka pojedete po krásné cyklostezce až do Dolních Měcholup. Na začátku stezky se můžete s dětmi stavit na pěkném dětském hřišti. V Dolních Měcholupech přejedete ulici Kutnohorská a mezi baráčky dojedete téměř až k nádraží Horní Měcholupy. Zde můžete výlet samozřejmě skončit a vrátit se do centra Prahy třeba vláčkem.

My jsme se rozhodli pokračovat dál na kolech a před tím si ještě dát oběd v pivovaru Hostivar. V Horních Měcholupech má pivovar dvě pobočky nedaleko od sebe. V Hostivaru 1 je navíc krásná zahrádka se super dětským hřištěm, tak jsme zamířili tam. Akorát jsme zapomněli na to, že je to vlastně jediná slušná restaurace pro rodiny s dětmi v okolí, takže jsme tam rozhodně nebyli sami. Na stůl se čekala fronta (i když půlka restaurace byla prázdná se stoly zarezervovanými na večer – nepochopím), na jídlo jsme byli upozorněni, že budeme čekat tak hodinu (co víc si člověk s hladovými dětmi může přát :)), ale co se dalo dělat, když v okolí nebylo nic na výběr. Musím říct, že pivo mají v Hostivaru dobré, ale teda servis a restaurace má svoje rezervy.

Po obědě jsme sjeli po Hornoměcholupské a podél Švehlovy jsme dojeli až na křižovatku s Pražkou, kde jsme si po stezce A43 vystoupali perfektní kopec k vlakové trati, tu jsme přejeli, dali se doleva a postupně jsme dojeli až k Tescu na Skalce. Na Skalce jezdí metro, takže další možnost, jak se MHD pak pohnout dále do centra. My jsme přes Strašice pokračovali do Malešic a přes Malešický park (opět super kopec na závěr :)) jsme se vrátili domů na Jarov. Podrobnější mapu i s profilem trasy najdete TADY.

mapa_cyklovylet

 

 

1 komentář: „Cyklovýlety: Okruh okolím Prahy-východ (i s cyklovozíkem)“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s