Cyklovýlety

Cyklovýlety: Okolo Dobříše (i s cyklovozíkem)

Tenhle výlet začneme přímo na náměstí v Dobříši, kde můžete pohodlně zaparkovat. Z náměstí se vydáme po žluté turistické značce, které kopíruje Naučnou stezku Dobří(š) v poznání. Určitě doporučuju si cestu nejdříve projít v mapě (ZDE) a ideálně ji mít uloženou třeba v telefonu s sebou, protože většinu cesty nepojedete po značených cestách.

mapa_dobris

Z Dobříše si první úsek trošku vystoupáte do lesa, kterým budete pokračovat po krásných cestách kolem Vlkova vrchu až do Sychrova. Tam, u Sychrovského rybníka, najedete na modrou turistickou značku, kterou budete následovat přes Malou Bukovou až do Bukové u Příbramě. Pojedete (chvílema) trochu do kopce (ale po silnici), odměnou vám ale bude krásný výhled po okolní krajině. V Bukové projedete kolem zámku a s dětmi můžete navštívit Čechovu stodolu, což je celoroční naučná výstava inspirovaná Starými pověstmi českými a českými tradicemi.

O vesnici dál, v Pičíně (:D) najdete další atrakci pro děti – Pohádkovou zemi.  Seznámíte se se strašidly, plivníky, čerty, skřítky a dalšími mluvícími bytostmi, kteří obývají dům od sklepa až po půdu a kdo se nevešel, obývá zahradu. Dům patří spisovatelce, malířce, ilustrátorce a autorce všech Pohádkových obyvatel země Vítězslavě Klimtové. Tady budete v půlce výletu.

Pokračovat budete po silnici s mírným provozem až do Rosovic a pak ještě kousek dál směrem na Obořiště, kde před dálnicí odbočíte na silnici směr Penzion Nový Rybník a Minipivovar Energon. Tam se rozhodně zastavte,  ať už jenom na pivo, nebo i na jídlo, vaří tam výborně. Je to vyloženě baby-friendly místo, mají tam dětské hřiště s trampolínou, houpačkou, pískovištěm a prolézačkou, děti si mohou půjčit odrážedla, mají samozřejmě dětské židličky, nabídku dětských jídel a na toaletách i přebalovací pult. Sedět je možné nejen uvnitř, ale také na kryté terase nebo v létě na krásné zahrádce.

Odtud to zpátky do Dobříše budete mít už jen 7km, na kterých vás čeká jedno nepříjemné stoupání po lesní cestě přes kořeny a kameny, ale to je všechno. Krásných 30 km máte za sebou 🙂 Okruh je ideální na rodinný výlet, zvládnete ho v pohodě s cyklovozíkem, případně starší děti ho s zvládnou určitě i sami, případně jim sem tam trochu pomůžete. Užijte si to!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s