Jednodenní výlety

Jednodenní výlety: Prachovské skály (s nosítkem, s kočárkem)

Máte rádi skály, chcete na chvilku utéct před vedrem, ale zároveň si dát trochu do těla? Nebo chcete navštívit místa, kde se točilo několik scén z oblíbeného filmu Jak dostat tatínka do polepšovny? Pokud ano, tak hurá do Prachovských skal!

Skalní město najdete asi hodinku cesty z Prahy směrem na Mladou Boleslav/Jičín v srdci Českého ráje. Do skal vedou dva vstupy, jeden z vesnice Prachov, který doporučuji pro ty, kteří by se do skal chtěli vypravit s kočárkem, a druhý o kousek dál od dolní pokladny u Turistické chaty, který je vhodnější v případě, že si chcete projít klasický okruh skalním městem. Za parkování zaplatíte 80 Kč/den a vstupné je 70 Kč/osoba, děti do 6 let zdarma.

mapa_skaly

Klasický okruh (zeleně značený) je dlouhý 3,5 km a provede vás přes ty nejzajímavější místa ve skalním městě. Budete se šplhat po kamenných schodech nahoru, pak zase dolu a zase nahoru a nahoru a nahoru :), budete prolézat úzké skalní průrvy a kochat se krásnými pohledy na pískovcové jehly z mnoha vyhlídek. Cesta vám zabere minimálně dvě hodinky a připravte se, že je to opravdu fyzicky trochu náročné. Malé děti rozhodně musíte mít v nosítku, s kočárkem tenhle okruh nejde. Děti od cca 3 let část cesty určitě zvládnou samy, skákání přes kameny je pro ně velká zábava. Okruh končí opět u Turistické chaty, kde je samoobslužná restaurace, kde rozhodně doporučuju stavit se na oběd. V nabídce bylo několik velmi povedených hotovek klasické české kuchyně. V okolních obchodech si můžete nakoupit suvenýry, k dispozici je i WC.

Pokud vyrazíte s kočárkem, tak pro vás je připravený modrý kočárkový okruh, který začíná u pokladny v obci Prachov. Asi 200 metrů za pokladnou opustíte značenou turistickou cestu a dáte se nalevo po turisticky neznačené, ale udržované cestě. Vystoupáte k rozcestí U buku, a pak už pohodlně projedete skalní vyhlídky po červené turistické značce od Křížkovského vyhlídky až po vyhlídku Pechovu. Zpátky na parkoviště se pak budete muset vrátit stejnou cestou.

Další informace najdete na https://www.prachovskeskaly.com/cs/.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s